ცვლილება პლასტიკური ბარათებით უკონტაქტო გადახდისას
საბანკო ბარათით უკონტაქტო პინის გარეშე ტრანზაქციის შესრულებისას, მიუხედავად მისი ოდენობისა, იმ შემთხვევაში თუ უკონტაქტო პინის გარეშე შესრულებული ტრანზაქციის ჯამური ოდენობა შეადგენს 600 ლარს, საჭირო ხდება აღნიშნული ტრანზაქციის პინ კოდით დადასტურება.
პინ კოდის შეყვანის შემდეგ დადგენილი 600 ლარიანი ლიმიტი დაანგარიშებას დაიწყებს თავიდან, ყოველი შემდგომი გადახდა შესრულდება წინამდებარე წესის გათვალისწინებით.
ასევე გვინდა გაცნობო, რომ წესი არ ვრცელდება ელექტრონული საფულით (Google Pay, Apple Pay) შესრულებულ ტრანზაქციებზე.

From May 1, changes were implemented in the rules of contactless transactions made by card. When performing a transaction with a bank card without a contactless PIN, regardless of its amount, if the total amount of the transaction performed without a contactless PIN is 600 GEL, it is necessary to confirm the said transaction with a PIN code.
After entering the PIN code, the limit of 600 GEL will be calculated from the beginning, each subsequent payment will be made in accordance with this rule.
We also would like to inform you that the rule does not apply to transactions made through an electronic wallet (Google Pay, Apple Pay).