დღეიდან, ლიბერთის და საქართველოს მთავრობის ერთობლივი გადაწყვეტილებით, სოციალური ტიპის ბარათებს, რომელთა ,,პინ კოდის” მოქმედების ვადა უკვე დასრულდა ან 31 მაისის ჩათვლით დასრულდება, პინ კოდის მოქმედების ვადა ავტომატურად 2020 წლის 1 ივლისამდე გაუგრძელდებათ.
,,ამ გადაწყვეტილებით, ჩვენი მომხმარებლისთვის, კიდევ უფრო გავამარტივეთ პროცედურა და შევამცირეთ მომხმარებლის სახლიდან გამოსვლისა და ბანკში ვიზიტის საჭიროება. ლიბერთი ყოველდღიურად აგრძელებს ზრუნვას და დღეიდან, ჩვენი საზოგადოების ყველაზე მოსაფრთხილებელი ნაწილი, პენსიონერები და სოციალური სარგოს მიმღები მომხმარებლები შეუფერხებლად ისარგებლებენ ლიბერთის ბარათებით" - განაცხადა ლიბერთის გენერალურმა დირექტორმა, ვასილ ხოდელმა
აქვე შეგახსენებთ, რომ ლიბერთის გადაწყვეტილებით, სერვისცენტრებში მომხმარებლების ნაკადის შესამცირებლად,
სოციალური ტიპის ბარათებს, რომელთა მოქმედების ვადა თებერვალში, მარტში, აპრილში ან მაისში სრულდება, ბანკომატში და სავაჭრო ობიექტებში სოციალური ტიპის ბარათის მოქმედების ვადა ავტომატურად სამი თვით უკვე გაუგრძელდათ.

The validity period of the social card PIN code has been extended
From today, according to the joint decision of Liberty and the Government of Georgia, the validity of the social type cards, "PIN Code" of which has already expired or will expire by May 31, will be automatically extended until July 1, 2020.
"With this decision, for our customers, we have simplified the procedure even more and reduced the need for customers to leave their homes and visit the bank. Liberty continues to care daily and from today, the most vulnerable part of our society, pensioners and social welfare recipients will be able to use Liberty cards without interruption.” – said the CEO of Liberty, Vasil Khodeli.
We would also like to remind you that according to Liberty's decision, in order to reduce the flow of customers in the service centers, the validity of social type cards, which expire in February, March, April or May, in ATMs and shops has been already automatically extended for three months.