ლიბერთი ბანკისთვის დიდი პასუხისმგებლობა და პატივია უნიკალური ინფრასტრუქტურით მოვემსახუროთ სოციალური გასაცემლების მიმღებ პირებს
20 მაისი, 2022 -  სსლიბერთი ბანკი  სსიპსოციალური მომსახურების სააგენტოსმიერ გამოცხადებულიფულადი გასაცემლის გაცემისა და დარიგებისათვის საჭირო საბანკო მომსახურების ტენდერში გაიმარჯვა. ტენდერით გათვალისწინებული ახალი პირობები 2023 წლის იანვრიდან შევა ძალაში.
ლიბერთისთვის აღნიშნული კონტრაქტის მომსახურება ათწლეულების განმავლობაში იყო და არის საქმიანობის მთავარი ფოკუსი. ლიბერთის არსებული უნიკალური ინფრასტრუქტურა, სისტემები, პროცესები და თანამშრომლების ცოდნა და უნარ-ჩვევები სრულად აწყობილი და მორგებულია სწორედ ამ საქმიანობის ოპტიმიზაციაზე.
ოცი წლის განმავლობაში, ლიბერთიმ ‘ფულადი გასაცემლების’ ოპერატიული, უწყვეტი და უსაფრთხო დარიგებისთვის შექმნა უპრეცედენტო და უნიკალური ფილიალების ქსელი:  400-ზე მეტი ფილიალი და 100-მდე მობილური სერვის ცენტრი ემსახურება 1,300-მდე სოფელსა და 64 მუნიციპალიტეტს.   მათ შორის, 5 მუნიციპალიტეტში მხოლოდ ლიბერთის გააჩნია სერვის ცენტრი, ხოლო 12 მუნიციპალიტეტში ლიბერთი ბანკის გარდა მხოლოდ თითო, სხვადასხვა ბანკია წარმოდგენილი. 1,100 სოფელი, რომლებსაც დღეს ლიბერთი ემსახურება, მინიმუმ 5 კილომეტრით არის დაშორებული უახლოეს რაიონულ ცენტრს. სპეციალურად გადამზადებული თანამშრომლები კი, სახლში ვიზიტით ემსახურებიან 30 000-მდე იმ მომხმარებელს, რომლებსაც ფიზიკურად არ შეუძლიათ ბანკში ვიზიტი ან ცხოვრობენ მაღალმთიან რეგიონებში.
ლიბერთი არის ერთერთი უმსხვილესი დამსაქმებელი საქართველოში - ჰყავს 4 500-მდე თანამშრომელი.
ბანკი მუდმივად აუმჯობესებს მომსახურებას და თავისი მომხმარებლებისთვის გააჩნია საბანკო მომსახურებასა და სერვისებზე დამატებითი ბენეფიტებისა და ლოიალობის პრივილეგირებული შეთავაზებები და სპეციალური პროგრამები.
ლიბერთი, 2017 წლიდან ახორციელებს კორპორაციული სოციალური პასუხისმგებლობის უნიკალურ პროგრამებსა და პროექტებს, რომლებიც სპეციალურად არის შემუშავებული აღნიშნული კონტრაქტის ბენეფიციარებისთვის.
2021 წელს ბანკის მიერ ჩატარებულმა კმაყოფილების კვლევამ აჩვენა, რომ ბანკის მომსახურებით კმაყოფილია გამოკითხულთა 90%.
‘მოხარული ვართ, რომ აღნიშნული ტენდერი გამჭვირვალედ და რაც მთავარია, ყველა დაინტერესებული მხარის ჩართულობით ჩატარდა. შეგახსენებთ, ლიბერთიმ თავად მოითხოვა ვადაზე ადრე გამოცხადებულიყო ტენდერი და გამარჯვებული კი, ღია და გამჭვირვალე კონკურენციის შედეგად გამოვლენილიყო.  ეს ჩვენთვის საამაყოა და ამავდროულად დიდ პასუხისმგებლობასაც ითვალისწინებს.
ახალი ლიბერთის ახალი სტრატეგიის ფარგლებში, ჩვენ არ ვჩერდებით, დაგეგმილი გვაქვს  სიახლეები შეთავაზებებში, საბანკო პროდუქტებსა და მომსახურებაში და დარწმუნებული ვარ, მომავალი წლების განმავლობაშიც ღირსეულად მოვემსახურებით ჩვენს მომხმარებელს, განსაკუთრებით კი უფროსი თაობის მომხმარებლებს.’- ვაჟა მენაბდე, ლიბერთის მცირე და საშუალო ბიზნესის მიმართულების დირექტორი.

JSC Liberty Bank has won the public tender for the provision of state pensions and welfare payments distribution services in Georgia
May 20, 2022 - JSC Liberty Bank is pleased and honored to have won the public tender for the provision of state pensions and welfare payments ("Social Benefits") distributions services in Georgia as announced by the Social Service Agency.
The new terms provided by the tender will come into force in January 2023.
For Liberty, serving this contract for decades has been, and still is, the main focus of the business. Liberty's unique infrastructure, systems, processes, staff knowledge and skills are fully assembled and tailored to optimize these activities.
In twenty years, Liberty has built an unprecedented and unique branch network for operating continuous and secure distribution of ‘Social Benefits’ across the country: more than 400 branches and over 100 mobile service centers serving over 1,300 villages and 64 municipalities. Out of all, more than 1,100 villages served by Liberty are at least 5 miles from the nearest municipality center. Specially trained staff serve up to 30,000 customers who are physically unable to visit the bank or reside in the remote regions.
Liberty is one of the largest employers in Georgia with about 4,500 employees. The Bank is constantly improving its services and offerings to its customers with additional benefits and special offers and programs for banking services.
Since 2017 Liberty has been implementing unique corporate social responsibility programs and projects specially designed for the beneficiaries of this contract. A customer satisfaction survey (CSAT) conducted by the bank in 2021 showed that 90% of respondents are satisfied with the bank's services.
‘We are pleased that this tender was conducted in a transparent manner and, most importantly, with the active involvement of all the stakeholders. Previously, Liberty initiated to announce this tender ahead of time to make sure that competition is fully transparent and open.
Winning this tender certainly makes us proud and at the same time it carries a great responsibility. As a part of New Liberty's new strategy, we will continuously deliver on improved offerings, banking products and services. I am confident we will serve our customers, especially the older generation, with pride in the years to come. ' – Vazha Menabde, MSME Banking Director.
Liberty is one of the largest Banks in Georgia, with total Assets of GEL 3 bln. The Bank operates the largest branch network. The Bank is the exclusive agent of the Government of Georgia for the distribution of pensions and social welfare payments. The Bank employs up to 4 500 employees serving over 1.7 mln customers.