Google Pay ლიბერთის ნებისმიერი ბარათის მომხმარებლისთვის უკვე ხელმისაწვდომია
2022 წლის 15 ნოემბრიდან, ლიბერთი თავის მომხმარებელს მარტივ და უსაფრთხო  გადახდის საშუალებას Google Pay-ს სთავაზობს. Google Pay-ს საშუალებით უკონტაქტო გადახდები და ციფრული საფულე ‘Google Wallet’ უკვე ხელმისაწვდომია Android და WearOS მხარდაჭერის მოწყობილობებზე.
ლიბერთის ბარათების მომხმარებლებს სადებეტო და საკრედიტო ბარათების Google Wallet-ში დამატება დღეიდან მთელი საქართველოს მასშტაბით შეუძლიათ. გუგლის ციფრული საფულე და გადახდის მეთოდი, მათ მისცემს გადახდის უსაფრთხო საშუალებას ნებისმიერ ადგილას, სადაც ხელმისაწვდომია გადახდის უკონტაქტო სერვისი. ბარათის მფლობელები შეძლებენ ისარგებლონ ყველა იმ ბენეფიტით, რომელიც ლიბერთის ბარათზეა მათთვის ხელმისაწვდომი.
მომხმარებლის ინფორმაციის სრულად დაცულობისთვის, Google Pay-თ გადახდისას, გათვალისწინებულია უსაფრთხოების რამდენიმე დონე, რომელიც კიდევ უფრო მეტ უსაფრთხოებას სძენს ლიბერთის ბარათებს. მათ შორისაა საერთაშორისო სტანდარტების ტოკენიზაცია, რომელიც ნიშნავს, რომ Google Wallet-ში დამატებული ბარათით გადახდისას, ტრანზაქციები ხორციელდება ბარათის ვირტუალური ნომრით (ტოკენით). თითოეული ტოკენი მორგებულია კონკრეტულ  მოწყობილობაზე და ასოცირებულია დინამიურ უსაფრთხოების კოდთან, რომელიც ცვალებადია ყოველ ახალ ტრანზაქციაზე. ასევე, ტელეფონის დაკარგვის შემთხვევაში, ‘Find My Device’ ფუნქციის გამოყენებით მარტივია ტელეფონზე წვდომის შეზღუდვა, ახალი პაროლის დაყენება, ან პერსონალური და ფინანსური მონაცემების სრულიად წაშლა.
Google Pay მომხმარებელს სწრაფ, მარტივ და უსაფრთხო გადახდებს Android და WearOS მოწყობილობებზე 45-ზე მეტ ქვეყანაში სთავაზობს. მომხმარებლებს მარტივად შეუძლიათ დაამატონ თავისი სადებეტო და საკრედიტო ბარათები Google Wallet-ში და იყვნენ თავდაჯერებულები, რომ მათი ფინანსური ინფორმაცია დაცული და უსაფრთხოა ნებისმიერი შენაძენისას“ - ჯენი ჩენგი, Google Wallet-ის ვიცე პრეზიდენტი და გენერალური მენეჯერი.
Google Pay-ს მხარდაჭერის ჩართვა ლიბერთის ბარათის მფლობელებისთვის, კიდევ ერთხელ ხაზს უსვამს, ლიბერთის ორიენტირებულობას  მომხმარებლებისთვის გამოცდილების გაუმჯობესებასა და ინოვაციებისკენ სწრაფვაზე. ჩვენი ცხოვრება ყოველდღიურად უფრო ციფრული და მობილური ხდება - იგივე ვრცელდება საბარათე ოპერაციებზეც.
ჩვენი მომხმარებლებისთვის ხელმისაწვდომი გავხადეთ ანდროიდის მობილური მოწყობილობებით გადახდა, რაც თავის მხრივ უზრუნველყოფს მარტივ, უსაფრთხო და ეფექტურ საბარათე გადახდებს. Google Wallet სრულად ციფრულ გადახდის გამოცდილებას სთავაზობს მომხმარებელს, თანაც ბარათის მონაცემებს უსაფრთხოდ იცავს.
მოხარულები ვართ, რომ დღეიდან, ლიბერთის ნებისმიერ მომხმარებელს აქვს შესაძლებლობა Google Pay-ის უკონტაქტო გადახდებით ისარგებლოს და ამავდროულად გამოიყენოს ლიბერთის ბარათების ყველა პირობა და ლოიალობის პროგრამები.
მინდა მადლობა გადავუხადო ჩვენს გუნდს ინტენსიური მუშაობისთვის. ჩვენ გვჯერა, რომ ეს ერთ-ერთი ისეთი პროდუქტია, რომელიც ეხმიანება ბანკის მისიას - გავუმჯობესოთ ადამიანების, მათი ოჯახებისა და ბიზნესების ცხოვრება საქართველოში.“ - გიორგი ქოროღლიშვილი, დისტანციური არხების, ბარათების განვითარებისა და ლოიალობის მიმართულების დირექტორი.
როგორ დავამატო ბარათი Google Wallet-ში ლიბერთის მობაილ ბანკიდან?
1. გახსენი ან ჩამოტვირთე  Google Wallet აპლიკაცია Google Play-დან
2. შედი ლიბერთის მობაილ ბანკში
3. მონიშნე ის ბარათი, რომელიც გსურს რომ დაამატო  Google Wallet-ში და დააჭირე ღილაკს დამატება (ADD TO GPAY).
4. შეიყვანე შენს ნომერზე გამოგზავნილი SMS კოდი ან დაადასტურე დიჯიპასით
5. შენ გადამისამართდები Google Wallet-ის აპლიკაციაში. გადაამოწმე მონაცემები და დააჭირე ღილაკს „შემდეგი“
6. დაეთანხმე წესებსა და პირობებს
7. სულ რამდენიმე წამში თქვენი ბარათი წარმატებით დაემატება Google Wallet-ში
როგორ დავამატო ბარათი Google Wallet-ში?
1. გახსენი Google Wallet აპლიკაცია
2. დააჭირე ღილაკს „გადახდის მეთოდის დამატება“ და აირჩიე „საკრედიტო ან სადებეტო ბარათი“ + ღილაკზე დაჭერით
3. შეიყვანე ბარათის მონაცემები, ან დაასკანერე ბარათი თუ მოწყობილობა იძლევა ამ არჩევანის საშუალებას
4. შეავსე აპლიკაციის მოთხოვნილი ყველა სავალდებულო ველი
5. გაეცანი პირობებს (სიმარტივისთვის წაკითხვის დროს შეგიძლია გამოიყენო„მეტი“ ღილაკი)
6. დაეთანხმე პირობებს
7. გაიარე ვერიფიკაცია SMS-ით მიღებული კოდის შეყვანით (იმ შემთხვევაში თუ SMS ვერიფიკაცია ვერ დასრულდა წარმატებით, გთხოვთ, დაუკავშირდეთ ბანკის ქოლ ცენტრს 032 2 55 55 00)

Google Pay is now available for customers of any Liberty card
From November 15, 2022, Liberty offers its customers a simple and secure payment method, Google Pay. Contactless payments through Google Pay and the digital wallet 'Google Wallet' are now available on devices that support Android and WearOS.
Customers of Liberty cards can add debit and credit cards to Google Wallet from today throughout Georgia. The Digital Wallet of Google and the payment method will give them a secure means to make payments from anywhere where contactless payment services are available. Cardholders will be able to enjoy all the benefits that are available to them on the Liberty card.
In order to fully protect the customers’ information when paying with Google Pay, several levels of security are provided, which add even more security to Liberty cards. Among them is the tokenization of international standards, which means that when paying with a card added to Google Wallet, transactions are carried out with a virtual number (token) of the card. Each token is customized for a specific device and associated with a dynamic security code that changes with each new transaction. Also, if you lose your phone, using the 'Find My Device' feature, it is easy to restrict access to your phone, set a new password, or completely erase personal and financial data.
"Google Pay offers customers fast, easy, and secure payments on Android and WearOS devices in more than 45 countries. Customers can easily add their debit and credit cards to Google Wallet and feel confident that their financial information is safe and secure during each purchase,” Jenny Cheng, Vice President and General Manager of Google Wallet.
"The inclusion of Google Pay support for Liberty cardholders once again underlines the determination of Liberty on improving the customer experience and thriving for innovation. Our lives are becoming more digital and mobile day by day - and the same applies to card transactions.
We have made it accessible for our customers to pay with Android mobile devices, which in turn provides easy, safe, and efficient card payments. Google Wallet offers users a fully digital payment experience while keeping card information secure.
We are pleased that starting today, any Liberty customer can enjoy Google Pay contactless payments and at the same time use all the terms and conditions of Liberty cards and loyalty programs. We are pleased that starting today, any Liberty customer can enjoy Google Pay contactless payments and at the same time take advantage of all the terms and conditions of Liberty cards and loyalty programs.
I would like to thank our team for their intensive work. We believe that this is one of those products that echo the mission of the bank - to improve the lives of people, their families, and businesses in Georgia." - Giorgi Koroghlishvili, Director of Remote Channels, Card Development and Loyalty Department.
How to add a card to Google Wallet from Liberty Mobile Bank?
1. Open or download the Google Wallet app from Google Play
2. Log in to Liberty Mobile Bank
3. Select the card you want to add to Google Wallet and click the ADD TO GPAY button.
4. Enter the SMS code sent to your mobile phone number or confirm with Digipass
5. You will be redirected to the Google Wallet application. Check the data and press the "Next" button
6. Agree to the terms and conditions
7. In just a few seconds, your card will be successfully added to Google Wallet
How do I add a card to Google Wallet?
1. Open the Google Wallet app
2. Click the "Add Payment Method" button and select "Credit or Debit Card" by pressing the + button
3. Enter the card data, or scan the card if the device allows this option
4. Fill in all mandatory fields requested by the application
5. Read the terms and conditions (for ease of reading, you can use the "more" button)
7. Verify by entering the code received via SMS (if the SMS verification fails, please contact the bank's call center at 032 2 55 55 00)